14.) ЕНЕРГИЙНА ПСИХОЛОГИЯ

Енергийна психология

 В тялото е заключена паметта за всички травми на човека. Всяко травмиращо преживяване (емоционален заряд, или просто заряд), който не е отреагиран изцяло (декомпенсиран), оставя в тялото и аурата на човека енергийна следа. В тялото той оставя следа под формата на мускулен блокаж, а в аурата - като добавена енергия с обратно завихряне. За неутрализирането на такъв вихър се губи достатъчно голямо количество от свободната енергия на човека. С течение на времето, в старостта, броят на такива придатъчни и мускулни блокажи се увеличава и човек става все по-скован, защото количеството свободна енергия намалява. Образували са се непроБиваеми мускулни черупки, емоционална блокада и закостеняла структура на мисленето.
    Зарядите имат свойството да стимулират отново. Рестимулиране наричаме пресъздаването на състояние в психиката и тялото, което по въздействие да съответства на провокатора на травмата в травмиращата случка. Например, човек е заседнал в асансьора и сега се страхува от затворени пространства, тоест видът на ограниченото пространство възвръща в него същите усещания, които е изпитал при случката с асансьора. Обикновено, когато човек е достатъчно енергичен, умерените външни дразнители не могат да предизвикат рестимулация. Но когато нивото на външното дразнене превишава защитните сили на организма, се рестимулира капсулирания заряд, който при освобождаването си се включва в живота на човека, като го кара да прави понякога странни действия, да боледува и т.н. Нещо повече, организмът продължава да се бори със заряда, като по този начин влива нови потоци енергия в него. За да отстраним този заряд, трябва да изпълним няколко действия.
    - Първото по важност е, да приемем травмиращата ситуация, която е породила заряда, защото така се сваля защитата около заряда. Да приемем, означава да се съгласим, без да се опитваме да противодействаме.
    - Второто действие е, да се възпроизведе заряда. В процеса на възпроизвеждане, зарядът се разтваря. Подобно нещо се прави при т.нар. "кухненска терапия - преразказва се много пъти травмиращата ситуация и тя постепенно престава да вълнува силно.
    - Третият момент е, освобождаване на остатъците от заряда. Най-често това се прави чрез самоопрощение и прошка за останалите участници на инцидента.